Projekt Varno in spodbudno učno okolje je projekt Zavoda za šolstvo RS. Usmerjen je v sistematično razvijanje spodbudnega učnega okolja na ravni celotne šole. Osredotoča se na teme, kot so medosebni odnosi, dobro počutje, čustvena in socialna pismenost, vodenje razreda s pomočjo spodbudne odločnosti in ukrepanje ob neželenem vedenju učencev. Članice projektnega tima se usposabljajo na spletnih seminarjih, nato pa vsebine prenašajo na kolektiv (priprava predavanj, delavnic za sodelavce, oblikovanje spletne učilnice) ter jih preizkušajo pri delu z učenci.

Cilj projekta je na ravni šole oblikovati celostno strategijo za obdobje enega do treh let, s pomočjo katere bomo sistematično razvijali spodbudno in varno okolje za vse vključene v vzgojno-izobraževalni proces. To strategijo bomo oblikovali in začeli preizkušati v šolskem letu 2021/22.

Članice ožjega projektnega tima so Eva Baraga, Daša Joželj Kranjc, Teja Simčič, Klara Škrbec, Urška Šparemblek, Lara Vereš in ravnateljica Ines Ožbolt.

Koordinatorica: Teja Simčič