Na Podružnični šoli Makism Gaspari v Begunjah pri Cerknici, se je v petek, 19.5.2023, že tradicionalno odvijala prireditev Veter v laseh – s športom proti zasvojenosti.

Veseli smo bili, da nas je na začetku pozdravil in spodbudil tudi gospo župan, Marko Rupar, plesalke petega razreda pa so nas popeljale v aktivno dopoldne.

Najprej smo se razdelili v skupine, v vsaki skupini pa so bili učenci iz vseh petih razredov. Na ta način smo spodbujali tudi sodelovanje učencev med seboj, ne glede na starost.
Učenci so si izbrali ime za svojo skupino, spesnili himno ter oblikovali zastavo svoje skupine. Izdelke smo razstavili v šolski telovadnici.
Po malici smo učiteljice učencem pripravile zanimive spretnostne poligone. Druženje ni bilo tekmovalne, temveč sodelovalne narave, zato je vsaka skupina za opravljen poligon prejela štampiljko.

Na koncu smo se vse skupine odpravile na krajši pohod, prireditev pa smo zaključili s simbolično podelitvijo priznanj vsakemu razredu.

učiteljice  Podružnične šole Maksim Gaspari Begunje

foto: učiteljice, Aleš Černivec