EKOŠOLA 2022

Koordinatorji Ekošole OŠ Notranjski odred Cerknica, POŠ »11. maj« Grahovo in POŠ Maksim Gaspari Begunje smo se 30. 8. 2022 udeležili letne konference Ekošole v Čatežu. V šolskem letu 2021/2022 smo se okoljskim temam še posebej posvetili, saj smo praznovali 25-letnico vključenosti šole v program Ekošole. Naša prizadevanja pri ozaveščanju učencev o okoljskih temah, trajnostnem razvoju, varčevanju in varovanju okolja so opazili in potrdili tudi v nacionalnem programu Ekošola. Projekti, pri katerih smo se uvrstili med najboljše šole in pridobili priznanja so bili LEAF – Znanje o gozdovih, Odpadkom dajemo novo življenje, Misija: zeleni koraki, Oblikovalski izziv in likovni natečaj za kreativne izdelke. S podobnim tempom bomo nadaljevali naše delo tudi v novem šolskem letu 2022/2023 in upamo, da bodo učenci prevzeli navade in odgovornost za trajnostni razvoj in ohranjanje čistega okolja.

Avtor: Uroš Cajnko

Slika: Uroš Cajnko