Na podružnični osnovni šoli Maksim Gaspari v Begunjah smo letos še posebno veselo zakorakali v mesec marec.
Prav na prvi marčevski dan so našo šolo preplavile šeme, ki so že pregovorno odganjale zimo.
Učenci 1., 2., 4. in 5. razreda so skupaj s svojimi razredničarkami pustu in njegovim norčijam namenile kar cel dan.
Spoznavali smo ljudsko pustno izročilo, izdelovali pustne maske ter se spomnili tradicionalnih cerkniških pustnih likov, ki jih že nekaj časa, zaradi epidemije, nismo videli.
Da se obetajo novi, lepši časi, da kličemo pomlad, smo oznanili tudi prebivalcem Begunj. S pravo pustno povorko skozi našo vas smo s pesmijo klicali Vesno, naj že pride in ogreje zemljo, da bo bogato obrodila.
Za vrhunec našega dne pa so poskrbeli Sevski Potecini, Tradicionalna pustna maska, upodobljena na znanih Gasparijevih razglednicah.
Na Potecine smo učenci, učenke in učiteljice še prav posebno ponosni, saj so v njihovih vrstah aktivni tudi učenci naše šole in tako veliko prispevajo k prenašanju te kulturne dediščine, ki je za našo majhno šolo zelo pomembna.