Dragi učenci in starši!

V okviru Evropskega tedna mobilnosti 2021 (ETM 2021) v Občini Cerknica bo od 16.9. do 22.9. (5 šolskih dni) v avlah v vseh osnovnih šolah izobešen zemljevid lokalnega kraja. Poleg zemljevida bodo priložene majhne nalepke, te pa se bo na zemljevid lepilo tako, da bodo učenci in učitelji označili mesta pešpoti in prehodov za pešce, ki se njim zdijo najbolj nevarni za hojo (ali kolesarjenje ipd.) oz. prečkanje ceste. S tem bodo  učenci občino neposredno opozorili, kje se nahajajo nevarna mesta za šolarje, občina pa lahko v nadaljnje reagira z npr. postavitvijo bolj vidne prometne signalizacije, postavitvijo ležečih policajev, preusmeritvijo določenega prometa na druge odseke ipd. Občina Cerknica s takšno komunikacijo neposredno sporoča občanom, da želi z neposrednimi odzivi (ang. feedback) izboljšati mobilnost v krajih, občani (med njimi najmlajši in starši) pa s tem pridobijo možnost neposrednega vpliva na pozitivne spremembe.

Tudi starše vljudno prosimo za sodelovanje. Ker v prostore šole ne morete priti vas naprošamo, da se doma z vašimi otroki o tem pogovorite in  vaša mnenja posredujte otrokom. Oni bodo v šoli na zemljevid nalepili nalepke.

Hvala za sodelovanje!