Tako kot že vrsto let je naša Osnovna šola Notranjski Odred Cerknica tudi v letošnjem šolskem letu vključena v ukrep Šolska shema. V okviru tega učenci dobijo dodatno sadje in zelenjavo ali mleko in mlečne izdelke. Letos smo namesto razdeljevanja živil na stojnici pripravili razstavo z jesenskimi dobrotami. Učenci 1. in 2. razredov so iz papirja oblikovali sadje in zelenjavo, učenci 3. razredov pa so pripravili risbice na temo obiranja sadja. Iz vseh izdelkov je v petek, 16. 10. 2020, na svetovni dan hrane, nastala čudovita jesenska stojnica, ki je na ogled v hodniku nasproti jedilnice. Opominja nas na dobrote, ki jih lahko dobimo v naravi okoli nas, hkrati pa krepi zavedanje o pomenu lokalnih in sezonskih živil.