V četrtek, 23. maja 2019 so se učenci, ki obiskujejo pevski zbor na podružnični šoli Maksim Gaspari Begunje skupaj z učenci  tretjih in četrtih razredov, ki pevski zbor obiskujejo na matični osnovni šoli odzvali vabilu Rdečega križa Cerknica in sodelovali na dobrodelni prireditvi Dan ljubezni.
V okviru kulturnega programa se je združeni zbor pod taktirko njunih zborovodkinj Teje Opeka in Anita Štritof Malc predstavil s skupno pesmijo Nikoli slabe volje, druženje pa smo zaključili točno ob 18.uri. Takrat smo vsi nastopajoči in obiskovalci v en glas zapeli priljubljeno popevko skupine Pepel in kri Dan ljubezni.
Kljub temu da nas je presenetil dež, smo združeni pod dežniki v naša srca s pesmijo priklicali sonce.

zapisala Anita Štritof Malc