V soboto, 13. 4. 2014, smo v okviru projekta ŠPORT ŠPAS na šoli izvedli Dan druženja in gibanja vseh generacij. Ob ubranih glasovih slovenske himne, ki jo je zapel šolski pevski zbor in nagovoru smo slavnostno začeli dan. Pridružili so se nam tudi starši in drugi krajani. Vsi udeleženci smo se kljub oblačnemu vremenu podali na pohod proti Kožljeku. Po malici smo imeli na šoli degustacijo namazov. Sodelovali smo s Turističnim društvom, katerega predstavnik, g. Janez Košir, nas je v sliki in besedi popeljal skozi domačo pokrajino. Obiskali so nas predstavniki Društva biodinamikov Notranjske, ki so izvedli delavnico na šolskem vrtu. V telovadnici pa so potekale športne igre. Prijetno druženje smo zaključili s podelitvijo pohval.

Berta Klun Mrak in Desi Maksić