V sredo, 6. februarja 2019, se je 32 učencev naše šole ob donaciji Rdečega križa Cerknica odpeljalo v Ljubljano na ogled baletne predstave Orfična himna mladega koreografa Jeroena Verbruggna v izvedbi baletnega ansambla naše operne hiše.  Pričakovali smo klasičen balet – z orkestrom, krilci, piruetami … Vendar smo bili kmalu zelo presenečeni. Predstava se naslanja na vsem znani grški mit o nesmrtni ljubezni med Orfejem in Evridiko, hkrati pa nam izvajalci sporočajo še veliko več. Bili smo priča vrhunskemu plesu, ki je na trenutke vseboval prave akrobacije. Pritegnili so nas elementi sodobnega plesa oziroma ”show danca”. Tudi glasbena spremljava ni bila klasična. V prvih dveh dejanjih je poleg plesalcev nastopil orkester, v tretjem pa je vlogo glasbe nase v popolnosti prevzela električna kitara. Predstava je trajala kar 2 uri in pol, nam pa se je zdelo, da je konec, še preden se je sploh začelo. Vsi smo bili navdušeni nad njo. Upamo, da bomo tudi v prihodnosti videli še kakšen balet ali opero. In res je, kar pravijo – BALET JE ZAKON!

Hana Wolf, 9. c

 

Related Images:

(Skupno 227 obiskov, današnjih obiskov 1)