Na pustni torek, 13. 2. 2024, je bilo na podružnici v Begunjah zopet veselo.
V šolo niso vstopili učenci in učenke kot običajno, temveč so prišli kavboji, super junaki, princeske, čarovnice in druge pustne šeme. V razredih je bilo veselo in norčavo. Spoznavali smo tradicionalne pustne maske iz Cerknice in drugih krajev po Sloveniji ter pustno ustvarjali. Na šolskem igrišču so nas obiskali Sevski Potecini, povorka pustnih mask, ki je nastala po likih, ki jih je na svojih razglednicah upodabljal slikar Maksim Gaspari. Med Sevskimi Potecini smo lahko pozdravili tudi tri učence naše šole.
Kot vsako leto smo se tudi tokrat v sprevodu odpravili po Begunjah ter s petjem in igranjem na glasbila preganjali zimo. Na poti smo srečali celo enega izmed Butalcev. Dopoldne smo zaključili s pustnim rajanjem v šolski telovadnici s pravo pustno glasbo. Dan je minil hitro in zabavno in komaj že čakamo naslednje pustovanje.