Tudi v letošnjem šolskem letu smo na podružnični šoli Maksim Gaspari Begunje sodelovali z Društvom za strpne odnose Eksena in Izobraževalnim centrom Eksena pri nepridobitnem človekoljubnem projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo.

Tema letošnjega projekta je bila STOP SOVRAŽNEMU GOVORU – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI

Namen projekta je poglobiti védenje o pomenu strpnosti in izpostaviti problematiko nestrpnosti,  spodbujati prijateljstvo med otroki, medsebojno spoštovanje, razumevanje, sprejemanje ter sodelovanje med njimi.

Učenci so si ogledali pravljico Kathryn Cave Drugačen, sodelovali v razgovoru o strpnosti in nestrpnosti, likovno ustvarjali ter se igrali različne socialne igre na dano tematiko.