27. septembra 2023 sta se učenca Anja Ponikvar, 8.a in Paskal Dokler, 8.c skupaj z mentorico udeležila državnega srečanja za šole v mreži UNESCU pridruženih šol z naslovom Prelepa Gorenjska. Naše srečanje se je začelo v Naklem, kjer so gostitelji predstavili srednješolski center in s prireditvijo naredili uvod v novo šolsko leto in izvajanje UNESCO projektov. Poudarjen je bil projekt Green Button, ki ga podpira aplikacija z istim imenom. Namen projekta je ozaveščanje mladih o okoljevarstveni problematiki in kako lahko sami pripomoremo in izboljšamo naše okolje.

Po malici smo se odpravili v Mojstrano. Najprej smo si ogledali planinski muzej in se preko interaktivnih nalog spoznali s pohodništvom in gorništvom, ki je med Slovenci vedno bolj priljubljeno. Da bi začutili prelepo Gorenjsko, pa so nas devetošolke vodile po svojem kraju in nam predstavile znamenitosti kraja in znane prebivalce.

Tjaša Torul