V petek, 1. septembra 2023, je bil na OŠ Notranjski odred Cerknica pomemben dan – sprejem prvošolcev.

Katjuša in Kim sta vodili sprejem ter po slovenski himni, ki jo je zapela Brina, pozdravili prvošolce in vse zbrane. Sledil je pozdrav ravnateljice Ines Ožbolt in župana Marka Ruparja.

Otroški pevski zbor pod vodstvom Teje Opeka je zapel pesem: Kam je skočil zajček?

Deklamirala je Alina Vita, nato so drugošolci zapeli in zaplesali.

Prvošolcem so rumene rutke okrog vratu dali predstavniki devetošolcev. Vsi devetošolci so naredili špalir in ploskali prvošolcem, ki so ponosno korakali ob koračnici: Radetzky March.

Prvošolcem želimo, da bi se v šoli veliko naučili, prijetno počutili in spoznali prave prijatelje.

Srečno, prvošolci!

Marja Lončar