Tema letošnjega 31. nacionalnega otroškega parlamenta je: MOJA POKLICNA PRIHODNOST.

Šolski parlament se je odvijal v sredo, 15. 3. 2022, v Petki. Parlament, ki so se ga udeležili predstavniki oddelčnih skupnosti, je vodil Matej Dobravec, učenec 9. B razreda. Tu so učenci predstavili svoje poglede na temo. Učenci so razpravljali o poteh, ki vodijo do poklica, o delu in šoli v prihodnosti ter o prednostih in slabostih dela doma oziroma v tujini. Po predstavitvah so sledile volitve. Poleg Mateja Dobravca bodo šolo zastopali na regijskem otroškem parlamentu izvoljeni naslednji parlamentarci: Jerneja Gorjup iz 8. C, Paskal Dokler iz 6.C, Nikolina Rosić iz 7.A ter novinar Tibor Jus iz 9.C.

Iskrene čestitke!

Cerknica, 18. 3. 2022                                                    Mentorica: Tanja Jenko Bratovič