VETER V LASEH – S ŠPORTOM PROTI ZASVOJENOSTI 2019

 

V soboto, 1. 6. 2019, se je na podružnični osnovni šoli Maksim Gaspari Begunje odvijala športno-družbena akcija Veter v laseh – s športom proti zasvojenosti.

Zjutraj so nam gasilci prostovoljnega gasilskega društva Begunje pripravili pester program s predstavitvijo njihovega dela. Nato je vsaka skupina učencev na likovni delavnici izdelala svojo ekipno zastavo. Po malici pa so se učenci pomerili na 12 različnih poligonih (košarkarski, nogometni, atletski, biatlonski, poligon z improviziranimi pripomočki, gumitvist, ristanc, ples brez mej). Svoj poligon so postavili tudi gasilci PGD Begunje ter član Rdečega križa. Skavti so nam pripravili postajo s športnimi igrami. Svojo postajo pa je letos imelo tudi Turistično društvo Menišija pod vodstvom Janeza Koširja, na kateri se je izvajal jamborni tek.
Učenci so na posameznih poligonih z opravljenimi nalogami zbirali točke in jih vpisovali v t. i. vetrolovčke. Ob koncu dopoldneva smo v dveh kategorijah razglasili najboljše ekipe.

Na ta dan so naši učenci pokazali, da se znajo zabavati na pravi način in da nosijo v sebi zdrav tekmovalni duh.

 

Related Images:

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)