Pryde-logo-158x50

Na naši šoli se zavedamo, kako pomembno je, da ima človek spoštljiv odnos do kulturne in naravne dediščine. K projektu PRYDE, ki je podprt s strani UNESCO mladinske platforme, smo pristopili, ker želimo, da se učenci povežejo s svojim domačim krajem tudi preko zgodb, ki jih ponujajo Cerknica in okoliške vasi. Radi bi, da s ponosom razkazujejo znamenitosti svojega kraja, in mogoče spoznajo kaj, česar o svoji okolici še niso vedeli.

V okviru projekta bomo oblikovali mobilno aplikacijo o Cerknici in okolici, ki bo namenjena predvsem mladim. S pomočjo te aplikacije bodo lahko mladi, ki so se odločili, da obiščejo Cerknico, izvedeli, kaj je po mnenju naših učencev vredno ogleda. Aplikacija bo vsebovala prispevke o kulturnih in naravnih znamenitostih, tradicionalnih dogodkih, kulinariki …

 

Cilji projekta:

  • Raziskovanje kulturne in naravne dediščine Cerknice in okolice.
  • Oblikovanje mobilne aplikacije o naravni in kulturni dediščini Cerknice in okolice, ki je namenjena mladim.
  • Povezovanje s sosednjimi šolami.
  • Motiviranje učencev za kulturno in naravno dediščino domačega kraja.

Dejavnosti v okviru projekta bodo potekale vse šolsko leto. Ciljna skupina so učenci zadnje triade.

Mateja Ovsec, koordinator šolskega tima, Vida Lunka, Alenka Kolšek Puklavec, Jernej Dolničar

Related Images:

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)