Pryde-logo-158x50

Na naši šoli se zavedamo, kako pomembno je, da ima človek spoštljiv odnos do kulturne in naravne dediščine. K projektu PRYDE, ki je podprt s strani UNESCO mladinske platforme, smo pristopili, ker želimo, da se učenci povežejo s svojim domačim krajem tudi preko zgodb, ki jih ponujajo Cerknica in okoliške vasi. Radi bi, da s ponosom razkazujejo znamenitosti svojega kraja, in mogoče spoznajo kaj, česar o svoji okolici še niso vedeli.

V okviru projekta bomo oblikovali mobilno aplikacijo o Cerknici in okolici, ki bo namenjena predvsem mladim. S pomočjo te aplikacije bodo lahko mladi, ki so se odločili, da obiščejo Cerknico, izvedeli, kaj je po mnenju naših učencev vredno ogleda. Aplikacija bo vsebovala prispevke o kulturnih in naravnih znamenitostih, tradicionalnih dogodkih, kulinariki …

 

Cilji projekta:

  • Raziskovanje kulturne in naravne dediščine Cerknice in okolice.
  • Oblikovanje mobilne aplikacije o naravni in kulturni dediščini Cerknice in okolice, ki je namenjena mladim.
  • Povezovanje s sosednjimi šolami.
  • Motiviranje učencev za kulturno in naravno dediščino domačega kraja.

Dejavnosti v okviru projekta bodo potekale vse šolsko leto. Ciljna skupina so učenci zadnje triade.

Mateja Ovsec, koordinator šolskega tima, Vida Lunka, Alenka Kolšek Puklavec, Jernej Dolničar

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)