Vsak tretji petek v mesecu novembru je namenjen ozaveščanju o vse večjemu pomenu lokalno pridelane hrane, zdravemu in uravnoteženemu zajtrku ter navajanju na  življenjski slog brez stresa. V ta namen se naša šola že dolga leta vključuje v vseslovensko akcijo Tradicionalni slovenski zajtrk.

Kratek kulturni program sta sooblikovala učenca 5. razreda, Ela Turšič kot voditeljica in Žak Herblan, ki nas je pozabaval s svojim harmonikarskih nastopom. Na odru so se jima pridružile še tri čebele, ki so ušle iz panjev Pustnega društva Cerknica. Velik roj teh čebel boste lahko občudovali tudi na naslednjem pustnem karnevalu na ulicah Cerknice. Seveda pa brez naših gostov iz VDC-ja ne gre. Ponovno so se odzvali našemu povabilu, zaigrali nekaj poskočnih viž in se na skupnem zajtrku posladkali z domačim medom, maslom, mlekom in jabolki.

 

Related Images:

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 1)