5. oktobra 1966 je bil v Ženevi na medvladni konferenci organizacije UNESCO sprejet dokument Priporočila o položaju učiteljev, ki je v veljavi še danes. V tem dokumentu so jasno določene pravice in dolžnosti učiteljev in vzgojiteljev, ter odgovornost vlad, ki naj omenjenim delavcem omogoči sodelovanje pri odločanju o zanje pomembnih vprašanjih. Ker ima dokument izjemno veljavo, vsak 5. oktober obeležujemo mednarodni dan učiteljev.

Poklic učitelja želimo približati tudi učencem in jim dati priložnost, da ga izkusijo. UNESCO projekt »Učenec poučuje« je zanimiv za učence, ki se preizkusijo v vlogi učitelja in za razred, ki izkusi učno uro svojih vrstnikov. Na naši šoli smo tako na dan učiteljev izvedli učno uro, ki sta jo vodila učenca iz 8. razreda, Anja Ponikvar in Paskal Dokler. V 2. a razredu sta poučevala angleščino. Učencem sta na zanimiv način približala pustno dediščino našega kraja. Hvala učencem za dobro sodelovanje pri pouku in njihovi učiteljici angleščine Jani Frank, da nam je dala možnost izvedbe pouka.

Tjaša Torul

 

Related Images:

(Skupno 280 obiskov, današnjih obiskov 1)