V petek, 1. septembra, smo v prvi razred naše podružnične šole v Begunjah sprejeli 20 učencev. V telovadnici smo za prvošolce in njihove starše pripravili prisrčen sprejem, v katerem smo prisluhnili himni, ki so jo zapele učenke 4. in 5. razreda. Učiteljici Eva in Marjeta sva pozdravili vse prisotne, nato pa so jih nagovorili tudi ravnateljica, gospod župan ter vodja podružnične šole v Begunjah. V imenu vseh učencev na šoli sta prvošolce pozdravili četrtošolki Larisa in Ajda. Učenci 3. razreda so zaplesali ples, učenci 4. in 5. razreda pa so zapeli dve pesmi. Najstarejši učenci so prvošolcem razdelili rumene rutice in jih skupaj z učiteljicama ponosno pospremili do učilnice prvega razreda, kjer jih je že čakala slastna torta. Ponosni, veseli in polni pričakovanj, kaj vse nas čaka na novi poti učenja, smo se poslovili.

Učiteljici Eva in Marjeta