V ponedeljek, 12. 6. 2023, je na podružnični šoli Maksim Gaspari Begunje potekala prireditev Dan druženja in gibanja vseh generacij. Ob 7.45 so se v šolski telovadnici zbrali učenci, učitelji, starši, stari starši in ostali sorodniki učencev naše šole. Naše skupno druženje se je začelo ob prijetni glasbi in predstavitvi glasbil Godbe Cerknica. Po koncu glasbene predstavitve so se vsi navzoči zbrali na šolskem igrišču, kjer nas je pričakala atraktivna prezentacija motornih padalcev. Po malici je sledilo dogajanje v šoli in njeni bližnji okolici. Lokalni kmet Gregor Kebe je pripravil predstavitev svojega dela in pridelave lokalne hrane, ki jo dostavlja tudi naši šoli. Prostovoljno gasilsko društvo Begunje je pripravilo predstavitev svojega dela ter zabavne tekmovalne igre z gasilskimi pripomočki. Člani lokostrelskega društva Sovica iz Cerknice so vsakemu udeležencu omogočili, da se je lahko preizkusil v streljanju z lokom. Reševalec iz ZD Cerknica je prikazal osnove prve pomoči ter notranjost reševalnega vozila. V šolski telovadnici pa so se udeleženci pomerili v zabavnih štafetnih igrah. Ob koncu dneva smo se vsi udeleženci zbrali na šolskem igrišču, kjer smo prijeten dan zaključili s pesmijo V gozdovih Menišije.

Related Images:

(Skupno 458 obiskov, današnjih obiskov 1)