22. 4. obeležujemo dan Zemlje. V tistem času se vsako leto izvaja veliko čistilnih akcij. Tudi naša šola se je udeležila čistilnih akcij, med drugim čistilne akcije v okviru projekta Postani junak/junakinja – Poberi smet in reši svet. Namen projekta je ozavestiti otroke o pomenu varovanja okolja in razvijati odgovoren, pozitiven odnos do okolja.

Z učenci 1., 2. in 3. razredov podaljšanega bivanja smo 21. 4. in 24. 4. namenili dnevu Zemlje. Najprej smo raziskali, kaj to je, obiskali ekološki otok na šoli in se pogovorili o ločevanju odpadkov. Ogledali smo si nekaj animiranih filmov na temo odpadkov. Izdelali smo tudi nekaj plakatov, ki smo jih obesili na šolska igrišča. Plakati bodo opozarjali učence in druge obiskovalce šolskih igrišč na čistočo v okolici šole. Na koncu smo si nadeli rokavice, vzeli vreče za smeti ter očistili okolico šole. Učenci so pokazali veliko zanimanja in neizmerno uživali.

Related Images:

(Skupno 175 obiskov, današnjih obiskov 1)