V petek, 31.marca 2023, je Podružnična šola Maksim Gaspari Begunje dobila v varstvo in skrb staro jablano pri balinišču v Begunjah.

Ker jablana raste na občinskem zemljišču, je jablano šoli simbolno predal župan Marko Rupar. Učenci so se dogodka razveselili in ga popestrili s pesmijo in recitacijo, dogodka pa sta se udeležila tudi predstavnika Turističnega društva Menišija, Martin Košir in Robert Kužnik.

 

Učenci se bodo potrudili jablano obiskovati v vseh letnih časih in skrbeti zanjo. Pri skrbi jim bo pomagalo tudi Turistično društvo Menišija. Jablana in prostor ob njej bo šoli služil v izobraževalne namene, kot učilnica na prostem, saj bodo učenci na tak način lahko poglobili in nadgradili svoja znanja o različnih življenjskih okoljih. Na tak način učenci razvijajo spoštljiv odnos do narave in naravne dediščine kraja ter znajo ceniti, kar nam podarja narava. Vsi se že veselimo jeseni in upamo, da se bomo lahko posladkali s sadovi naše šolske jablane.

Related Images:

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)