12. SLOVENSKA GLASBENA OLIMPIJADA –

OSNOVNOŠOLSKO DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ GLASBE

 

V soboto, 4. marca 2023, je na Akademiji za glasbo v Ljubljani potekala 12. Slovenska glasbena olimpijada, zelo kompleksno in zahtevno tekmovanje, na katerem se tekmovalci preizkušajo v splošnem glasbenem znanju, poznavanju zgodovine glasbe in glasbenih pojmov ter snovi iz vnaprej predpisanih člankov iz revije Glasna, v slušnem zaznavanju, a vista petju, petju vnaprej pripravljene skladbe in ustvarjanju ter izvedbi avtorske skladbe.

Našo šolo je na tekmovanju zastopal osmošolec Oskar Sterle, ki si je s kar lepim številom točk prislužil SREBRNO PRIZNANJE.

Za izkazano znanje, ustvarjalnost in lep dosežek Oskarju iskreno čestitamo.  

Mentorica: Jasmina Žagar

 

Related Images:

(Skupno 548 obiskov, današnjih obiskov 1)