V četrtek, 26. januarja 2023, prav na 140-letnico njegovega rojstva, je v kulturnem domu v Cerknici potekala domoljubno obarvana prireditev, na kateri je gospod Robert Kužnik predstavil svojo obsežno monografijo o Maksimu Gaspariju.
Ob pevskemu zboru Dragonarji Generala Maistra, pevki Katji in kitaristu Roku, moderatorju Jožetu Bartolju, etnologinji in umetnostni zgodovinarki v Slovenskem etnografskem muzeju, doktorici Bojani Rogelj, umetnostnim zgodovinarjem Ferdinandu Šerbelju in avtorju knjige Robertu Kužniku, so na prireditvi nastopili tudi učenci naše šole.
S ponosom smo na prireditvi nastopili s kratko igro, povzeto po pripovedih iz zgodnjih let našega slavnega slikarja.

V zahvalo za uspešno sodelovanje pri sooblikovanju Gasparijevega leta je naša šola iz rok gospoda Roberta Kužnika prejela tudi Gasparijevo monografijo s posebnim posvetilom na katerega smo še posebej ponosni.

 

Related Images:

(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)