Po debelem četrtku, ko smo uradno vstopili v pustni čas in prešli pod butalsko oblast, smo na grahovski podružnici dobili prav poseben obisk. S štajerskega konca so k nam prišli koranti Kulturnega društva Rogoznica, ki jih vodi Uroš Cajnko, naš učitelj geografije in zgodovine. Pripravili so nam kratek kulturni program, kjer smo se seznanili z etnološko tradicijo Dravskega, Ptujskega polja in Haloz. Učenci 3. in 4. razreda so se na njihov obisk dobro pripravili, saj so v okviru likovnega pouka pod mentorstvom učiteljice Ivanke Kovšca izdelali preproste, a zelo domiselne korantove kape. Pri preganjanju zime, vsega slabega in zlega, so se korantom iz Rogoznice pridružili vsi učenci in učitelji naše šole. Na šolskem igrišču smo ob bučnem zvenenju zvoncev vsi skupaj zarajali in na ta način poskušali prebuditi naravo k ponovni rasti in novemu življenju.

Naj bo v prihodnjih dneh na naši šoli še bolj veselo, noro in zabavno!

Related Images:

(Skupno 345 obiskov, današnjih obiskov 1)