V začetku oktobra smo na matični šoli praznovali nacionalni Teden otroka, ki je v letošnjem letu potekal pod geslom »Skupaj se imamo dobro«. Ideja za izbrano temo izhaja iz pesmi »Skp se mava dobr«, ki jo poje priljubljeni glasbenik Nipke. V duhu glasbe, plesa in brezskrbnega druženja smo z učenci in predstavniki šolske skupnosti pripravili aktivnosti, v katerih so učenci predmetne stopnje za učence razredne stopnje predstavili taborniške veščine, zaigrali na harmoniko in violončelo ter jih naučili španski ples Macarena. Mlajši učenci so z zanimanjem spremljali nastope, zastavljali vprašanja, z njimi zapeli in zaplesali ter se, kar je bil tudi naš glavni cilj, »skupaj imeli dobro«.

Lucija Kraševec in Nataša Korče