Na pobudo Sveta Evrope iz Strassbourga že od leta 2001 vsako leto 26. septembra obeležujemo Evropski dan jezikov. Svet Evrope spodbuja večjezičnost v prepričanju, da jezikovna raznolikost predstavlja pomembno orodje za doseganje boljšega medkulturnega razumevanja in hkrati predstavlja ključno sestavino bogate kulturne dediščine naše celine. Letošnji Dan jezikov smo na naši šoli razdelili na dva dela. Prvi del smo pripravili skupaj s šolo Gymnasium Oedeme iz nemškega mesta Lüneburg v bližini Hamburga. V petek, 30. septembra smo se tako preko video konference povezali z učenci in učiteljico Thereso Stindl, ki smo jo spoznali na izobraževanju v Galwayu v okviru projekta Erasmus+. Že pred tem smo po skupinah pripravili kratke predstavitve vsak svoje države, šole, jezika, znanih športnikov in tipične hrane. Predstavniki naših šestošolcev so zavzeto pristopili k delu in se zelo dobro pripravili, manjkalo pa ni niti spontanosti. Vsi ostali so z zanimanjem spremljali tako svoje sošolce kot tudi vrstnike iz Nemčije. V drugem delu dneva so se učenci pri jezikovnih delavnicah seznanili z italijanščino, ruščino, grščino in nemščino. V jezikovnem kotičku na hodniku pa smo pripravili jezikovne uganke v štirih jezikih. Pravilne rešitve so trem srečno izžrebanim reševalcem prinesle praktične nagrade.

Aktiv angleškega jezika

Related Images:

(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)