V začetku poletnih počitnic sva se učiteljici Desi Maksić in Metka Čibej udeležili programa mobilnosti Erasmus + »Broadening Horizonts through Outdoor Learning« v Angri de Heroismo, največjem mestu otoka Terceira na Azorih.

Izobraževanje je večinoma potekalo zunaj, v različnih življenjskih okoljih. Ugotovili sva, da pri nas delamo zelo dobro, saj večino predstavljenih dejavnosti že izvajamo na naši šoli.

Na tečaju sva se povezali z italijanskimi udeleženkami ter tako poleg portugalskega šolskega sistema spoznavali tudi italijanskega. Zanimalo naju je delo z otroki s posebnimi potrebami ter njihovo vključevanje v pouk, ki se po državah zelo razlikuje.

Udeležencem sva predstavili Slovenijo, Cerknico in našo šolo. Navdušeni so bili  nad našo pokrajino in različnimi dejavnostmi, ki jih na šoli izvajamo ter povezanostjo z lokalno skupnostjo.

Poleg tečajnih dejavnosti so nam gostitelji omogočili obisk nekaterih kulturnih in naravnih znamenitosti otoka.

Izobraževanje in izmenjava izkušenj z učitelji iz drugih držav prav gotovo bogatita delo učitelja v razredu.

Desi Maksić in Metka Čibej

 

Related Images:

(Skupno 355 obiskov, današnjih obiskov 1)