Otroci se zdijo bolj dovzetni za učenje, če v tem vidijo smisel. Tako smo v 4. in 5. razred matične šole v Cerknici in obeh podružničnih šol v Grahovem in Begunjah k pouku TJA (Tuji jezik angleščina) povabili g. Riley-a. Gospod je rojen v Veliki Britaniji in je tam preživel večji del svojega življenja. Pred nekaj leti se je preselil v Slovenijo. Z veseljem se odzove našemu povabilu. Učna ura z njim je za učence še posebej zanimiva, radi mu prisluhnejo, mu zastavijo vprašanja in tudi zaploskajo, ko pokaže svoje znanje slovenskega jezika.

Učenci 4. razreda matične šole v Cerknici in obeh podružničnih šol v Grahovem in Begunjah so imeli tudi priložnost pisati vrstnikom v Nemčijo, Estonijo, Španijo in na Japonsko. V pismih so se predstavili in napisali kaj zanimivega o sebi, nekateri še o domačem kraju in naši državi. Vrstnikom so zastavili tudi kakšno vprašanje. Težko smo vsi čakali, da nam odpišejo; njihova pisma so prispela v papirnati obliki, po elektronski pošti ali kot videoposnetek. Z veseljem smo jih prebrali oziroma si ga ogledali!

Jana Frank