V podaljšanem bivanju smo se v mesecu maju lotili zelo zanimive naloge. V okviru Unesco projekta Moder stol smo obnovili tri stare stole. Preden smo začeli z delom, smo morali najprej izbrati tri dobro ohranjene stole. Stole smo očistili ter dobro zbrusili. Lep, sončni majski dan smo izkoristili, da smo se učenci 2. in 3. razreda dobili v vrtičku, ki se nahaja v neposredni bližini naše šole. Učenci so se pred začetkom dela oblekli v zaščitna oblačila, učiteljice smo jim dale vsa potrebna navodila, nato pa so pričeli z barvanjem stolov. Starejši učenci so ves čas pomagali mlajšim, pri oblačenju, barvanju in umivanju umazanije, ki je nastala na njihovih rokah. Med delom so se veliko pogovarjali, smejali ter se zabavali. Posušene stole smo nato okrasili z rumenim sličicami. Naši prvošolčki pa so nanje napisali lepo misel, ki bo učencem in zaposlenim naše šole lepšala dneve v avli 1. in 2. razreda. Dva stola pa bomo podarili DEOS-u Cerknica, da bosta lepšala dneve tudi starejšim občanom.

 

Related Images:

(Skupno 289 obiskov, današnjih obiskov 1)