V torek, 28. 3. 2022, je v prostorih osnovne šole 8 TALCEV v Logatcu potekal Regijski otroški parlament . Udeležile so se ga šole iz občin: Cerknica, Logatec, Košana in občina Vrhnika. Po kratkem kulturnem programu so predstavniki osnovnih šol razpravljali o poklicni prihodnosti. Naši parlamentarci so bili Matej Dobravec iz 9.B, Jerneja Gorjup iz 8. C, Nikolina Rosić iz 7. A, Tinka Usenik iz 8. A  in novinar Tibor Jus iz 9.C. Razpravljali so v delavnicah o različnih podtemah (strahovi pri učencu pri izbiri srednje šole, poklica; katerega poklica si ne želijo izbrati in zakaj ne; katere poklice bi izbrali, če jim ne bi bilo potrebno skrbeti za finančno prihodnost; če bi bila omejitev nebo…izbira poklica izven meja). Po zanimivi razpravi so mladi parlamentarci izvolili 5 predstavnikov za zastopanje Notranjsko-kraške regije na nacionalnem parlamentu, ki bo v ponedeljek, 11. aprila 2022 v Ljubljani. Med parlamentarci je predstavnik iz Logatca in predstavnica iz Vrhnike ter dva učenca iz naše šole. To sta Matej Dobravec in Nikolina Rosić, parlamentarce pa naj bi kot novinar budno spremljal Tibor Jus.

Iskrene čestitke!

 

mentorica Tanja Jenko Bratovič

Related Images:

(Skupno 325 obiskov, današnjih obiskov 1)