Otroci so ogledalo.

Če jih obdaja ljubezen, jo odsevajo.

Če ljubezni ni, nimajo kaj odsevati.

                           (Anthony de Mello)

 

Spoštovani starši, dragi učenci.

Vojna vihra v naši neposredni bližini. Fotografije objokanih otrok, ki se krčevito oklepajo svojih mamic, redko koga pustijo ravnodušnega. Težko je dojeti, da se takšne grozote lahko dogajajo v današnjem času, sredi demokratične Evrope. Na politične manipulacije mi kot posamezniki žal nimamo nobenega vpliva, lahko pa stopimo skupaj in pomagamo pomoči potrebnim, ki so si zatočišče pred vojno poiskali v Sloveniji. K vsesplošni humanitarni akciji zbiranja sredstev za pomoč prizadetim v Ukrajini je aktivno pristopila tudi naša šola. Na tem mestu se obračamo na vas, dragi učenci in starši. Zbirali bomo nove in dobro ohranjene igrače, družabne igre in šolske potrebščine, ki jih je vaš otrok pripravljen podariti sovrstnikom v stiski in jih prinesite v šolo, kjer jih bomo od 17. 3. do 25. 3. 2022 zbirali na vseh treh šolah. Vsa zbrana sredstva bomo predali pristojnim institucijam, ki bodo poskrbele, da bodo prišla do tistih, ki jih potrebujejo.

Pred nami so zelo težki in negotovi časi, vendar lahko tudi s tako drobnimi dejanji, kot so naša, pripomoremo k svetlejši prihodnosti otrok.

Za vašo solidarnost in odziv se vam najlepše zahvaljujemo.

Kolektiv OŠ Notranjski odred Cerknica

Related Images:

(Skupno 295 obiskov, današnjih obiskov 1)