DEVETA SLOVENSKA GLASBENA OLIMPIJADA –

OSNOVNOŠOLSKO DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ GLASBE

 

V nedeljo, 8. marca 2020, se je na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani odvijala Deveta slovenska glasbena olimpijada. Gre za državno tekmovanje za osnovne šole, na katerem se tekmovalci preizkušajo v glasbenem znanju, slušnem zaznavanju, a vista petju, petju v naprej pripravljene skladbe in ustvarjanju in izvedbi avtorske skladbe. Našo šolo je na tekmovanju zastopal učenec Frančišek Križ iz 9. a razreda matične šole, ki je izmed 73-ih tekmovalcev iz vse Slovenije zasedel 3. mesto in tako osvojil ZLATO PRIZNANJE.

Za tretji del tekmovanja je moral učenec ustvariti in na koncertu, odprtem za širšo javnost, izvesti lastno avtorsko skladbo. Frančišek je na tokratni olimpijadi predstavil svojo skladbo Nevihta, ki jo je napisal za trobento in klavir. V pevskem delu tekmovanja ter pri izvedbi avtorske skladbe na javnem koncertu je Frančiška na klavirju spremljal pianist Ivan Marinović.

                                                                                                                         Mentorica: Jasmina Žagar

 

Related Images:

(Skupno 555 obiskov, današnjih obiskov 1)