Srečanje radovednežev 2019/20

Tudi v letošnjem šolskem letu naši učenci pod vodstvom mentorjev pripravljajo zanimive delavnice za svoje vrstnike od 6. do 9. razreda iz regijskih in naše osnovne šole.

Srečanje bo potekalo v torek, 3. 3. 2020, od 14.00 do 17.00 ure. Zainteresirani učenci  se lahko prijavite na eno izmed ponujenih delavnic. Delavnice bodo trajale 90 min. Prijavnice dobite pri pomočnici ravnateljice Anji Turk in jih oddate v kabinet pomočnice ravnateljice do petka, 28. 2. 2020.

Ker je število mest v posamezni delavnici omejeno, bodo imeli prednost tisti, ki se bodo prijavili prej. Zato s prijavo pohitite, da pridete na želeno delavnico.

 

Program Srečanja radovednežev:

13.30 – 13.45 Prihod udeležencev: jedilnica

13.45 -14.25 Predstavitev šol: 5 min na šolo

14.30 – 16.00 Delavnice po razporedu

16.00 – 16.15 Malica

16.15 – 17.00 Zaključek in druženje

17.00 – Odhod udeležencev (avtobusi)

Srečanje radovednežev bo snemano zato prosim, če preverite soglasja za snemanje in predvajanje posnetkov učencev, ki se bodo na delavnice prijavili.

Opis delavnic:

 1. PREKLETSTVO ALKIMISTOV

Alkimist je razvijal kamen modrosti, s katerim je želel stvari spreminjati v zlato. Medtem ko je razvijal slavni kamen modrosti, mu je šlo nekaj hudo narobe. Mnogo znanstvenikov je želelo ugotoviti, kaj se je zgodilo, a nobeden od njih, se ni vrnil iz sobe. Vstopi v alkimistovo sobo in jo reši prekletstva. Predvideno število udeležencev: 6

 

 1. KAR ZNAŠ, TO VELJAŠ

Si pripravljen/a na bitko izzivov? Preizkusi svoje znanje, spretnosti, odkrij svoj skriti talent. Tekmujeta dve ekipi v raznovrstnih izzivih. Pričakuj nepričakovana. Zmagovalno ekipo čaka sladka nagrada. Predvideno število udeležencev: 10

 

 1. OPOMNIK

Delavnica je namenjena vsem učencem, ki ste ustvarjalni in imate radi les. V novi šolski delavnici bomo ustvarjali unikatne in uporabne opomnike. Predvideno število udeležencev: 15-20

 

 1. 3, 2, 1 AKCIJA

Na delavnici se bodo učenci preobrazili v snemalca in se preizkusili v snemanju za sodobno kamero. Preizkusili se bodo tudi v montaži posnetkov (green screen). Predvideno število udeležencev: 10 učencev

 

 1. SLAŠČIČAR ZA EN DAN

Učenci se bodo preizkusili v tekmovanju izdelave torte iz danih sestavin. Nato bodo torto tudi okrasili. Po končanem tekmovanju se bodo z njo tudi posladkali. Predvideno število udeležencev: 8-10

 

 1. IMPROVIZACIJA

Učenci bodo v parih izžrebali temo in zvrst/žanr ter z metom kocke dobili glavno čustvo. Nato bodo imeli nekaj časa za pripravo. Sledi improvizirana kratka predstava. Predvideno število udeležencev: 6

 

 1. MALI SIVI MILJONAR

Na delavnici se bodo učenci preizkusili v kvizu.  Pokazati bodo morali veščine  skupinskega sodelovanja in ustvarjalnega mišljenja. Predvideno število udeležencev: 6

 

 1. MALI ZNANSTVENIKI

V delavnici bodo učenci tekmovali med seboj v različnih miselnih igrah, znanju in spretnosti.
Predvideno število udeležencev: 10.

 

 1. PROGRAMER SATELITOV

Učenci bodo z zunanjim izvajalcem Jernejem Škrabcem raziskovali različne poklice s področja računalništva – informatike, sistemske inženirje (administratorje), programerje … ter spoznali, kako izgleda poklic programerja v podjetju, ki se ukvarja z razvojem različnih modulov za satelite. Predvideno število udeležencev: 10.

 

 1. RECIKLIRANA KUHINJA

Je zabavna različica MasterChefa, kjer nikoli ne veš, katera živila te bodo pričakala na pladnju. Mladi kuharji se bodo pomerili v veščinah kuhanja iz naključnih sestavin, borbo s časom in različnimi kategorijami ocenjevanja. Cilj delavnice je zmanjšanje odpadne hrane, se naučiti pripraviti jedi iz omejenih količin živil ter pustiti kreativnosti prosto pot. Predvideno število udeležencev: 12.

 

 1. SKRIVNOSTNO CERKNIŠKO JEZERO

Cerkniško jezero je polno skrivnosti. Enkrat je, drugič ga spet ni. V sebi skriva polno čudes. S pomočjo namigov jih skušaj odkriti in odkleniti čarobno skrinjico, ki jo je začarala coprnica Uršula. Predvideno število udeležencev: 6.

 

 1. AFNARIJE

v delavnici se bodo punce poigrale s kančkom domišljije in ustvarile čudovite poslikave. Predvideno število udeležencev: 8.

  

 1. PRESNE TORTE

V delavnici se bodo učenci pomerili v izdelavi presne torte. Katera skupina bo izdelala boljšo in lepšo? Predvideno število udeležencev: 8

SPONZORJI:

LOA, trgovina z domačimi izdelki, d.o.o.

MLINOTEST Živilska industrija d.d.

IMPULS trgovina in druge storitve, Domžale, d.o.o.

BARJANS, obvladovanje čistoče, d.o.o.

KVIBO, družba za trgovino in storitve, d.o.o.

B-FORMA storitve in trgovina, d.o.o.

Gostilna Glaž´K

Gostišče in pizzerija Furman

Gostilna Herblan

Bar in gostilna En Krajcar

Gostilna in pizzerija Pri Stani

Gostilna in pizzerija Škriban

Related Images:

(Skupno 313 obiskov, današnjih obiskov 1)