Gost pri pouku TJA v 4. razredu

Za zaključek šolskega leta je učence 4. razredov v Cerknici in Grahovem čakalo presenečenje; pri pouku TJA smo gostili gospoda iz Velike Britanije. G. Robert Riley, ki z družino nekaj let živi v Sloveniji, se je prijazno odzval vabilu.

Učencem je predstavil svojo državo in njene značilnosti, primerjali smo Veliko Britanijo in Slovenijo ter ugotavljali podobnosti in razlike. Učenci so mu postavili veliko vprašanj, zelo zanimivo pa ga je bilo slišati govoriti slovensko; od presenečenja in navdušenja smo mu zaploskali.

Učna ura je kar prehitro minila. Nekateri učenci so še med odmorom poklepetali z njim in ga povabili, naj jih naslednje šolsko leto spet obišče.

Jana Frank