Tudi v tem šolskem letu smo se na podružnici v Begunjah priključili projektu Teden vseživljenjskega učenja (TVU). Projekt TVU je najvidnejša promocijska kampanja na področju učenja in izobraževanja v Sloveniji. Namen tega je opozoriti slovensko javnost na pomembnost učenja v vseh življenjskih obdobjih.

Na naši šoli so aktivnosti potekale od 13. maja do 1. junija 2019. Namenjene so bile učencem, strokovnim delavcem, nekatere staršem, starim staršem ter zunanjim obiskovalcem.

• V sredo, 15. maja 2019, sta nas obiskala dva člana Lovske družine Cerknica ter nam predstavila delo društva.
  • Prav tako v sredo, 15. maja 2019, so si učenci ogledali reševalno vozilo ter spoznali poklic reševalca.
  • V četrtek, 16. maja 2019, so se prvošolci preizkusili v ročnih spretnostih ter izdelali obeske za ključe in zapestnice.
  • V petek, 17. maja 2019, smo dan začeli z glasbo. Obiskala nas je godbena šola in nam predstavila nekaj svojih glasbil. Zaigrali so nam nekaj pesmi, nato pa so se učenci lahko še sami preizkusili v igranju.
  • V torek, 21. maja 2019, smo izvedli likovne delavnice ter z izdelki okrasili notranjost šole.
  • V sredo, 22. maja 2019, smo izvedli učno uro z naslovom Mi muzikanti smo. Predstavil se nam je pevski zbor in učenci, ki obiskujejo glasbeno šolo ali se igranja na glasbila učijo kje drugje. Zaigrali so na glasbila ter nam jih predstavili.
  • V času od 13. maja do 24. maja 2019 so se učenci preizkusili v pisanju pesmi. Med mladimi pesniki smo izbrali nekaj najboljših ter jih nagradili.
  • Ker vemo, da nas branje povezuje, smo od 13. maja do 24. maja 2019, izvajali jutranje branje. Starejši učenci so vsako jutro mlajšim prebrali zgodbico za lepši začetek dneva.
  • V torek, 28. maja 2019, smo na naši šoli s pomočjo knjižničarke izvedli menjalnico knjig. Učenci so svoje knjige lahko zamenjali s knjigami drugih učencev.
  • Prav tako v torek, 28. maja 2019, smo izvedli kviz z naslovom Razmigajmo možgane. Učenci od 2. do 5. razreda so se v mešanih skupinah pomerili v znanju. Najboljše skupine so bile nagrajene.
  • V sredo, 29. maja 2019, smo izvedli računalniško delavnico. Učenci 5. razreda so v šolo povabili svoje stare starše ter jih v sodelovanju z računalničarko poučili o osnovah računalništva.
  • V celotnem obdobju so učenci 5. razreda in šolske skupnosti sodelovali z društvom Biodinamika. Kljub slabemu vremenu jim je uspelo urediti šolsko gredo, postavili pa so tudi hotel za žuželke in sodelovali v projektu »Z roko v roki do kakovostnejše prehrane«.
  • Dejavnosti smo zaključili v soboto, 1. junija 2019, s projektom Veter v laseh. Učenci so se preizkusili v različnih športnih igrah ter spoznavali delo gasilcev.

Najlepše se zahvaljujem vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri izvedbi in organizaciji dejavnosti. Hvala.

Marjeta Turšič