Letos mineva 40 let od Lahove smrti, zato smo v letu 2019 našega Notranjca Iva Laha in njegovo matematiko »vključili« tako k pouku matematike kot tudi k likovni umetnosti.  Učenci od 1. do 4. razreda so risali njegovo rojstno hišo, učenci od 5. do 9. razreda pa so risali njegov potret. Izdelki učencev do 4. razreda so razstavljeni na vhodu v šolo, portreti Laha pa so do konca maja na ogled na razstavi v Knjižnici Jožeta Udoviča v Cerknici. V mesecu marcu so učenke 8.G razreda Lara, Pia in Ema postale učiteljice in vsem učencem (ob pomoči učiteljic) pripravile matematične naloge, ki so jih učenci rešili pri pouku. Omenjene tri »učiteljice« so nato pregledale rešene izdelke in naredile analizo matematičnega znanja po oddelkih. Najbolje se je pri reševanju odrezal 2. razred.

V petek, 19. 4. 2019, smo tudi na Podružnični osnovni šoli »11. maj« Grahovo zaključili s projektom »Ivo Lah«. 1. in 2. šolsko uro nam je življenje in delo Iva Laha na zelo zanimiv in prijeten način predstavil učenec Dominik Križ, pod mentorstvom učiteljice Mire Širaj. Učenci so ob zaključku prejeli tudi zgibanko, ki je kratek povzetek predstavitve. Ta dan smo izkoristili še za razglasitev učencev, ki so pravilno rešili zahtevne matematične naloge, in jim podelili nagrade.

Utrinke našega dela je v video zmontiral učenec Bine in si ga lahko ogledate na spodnji povezavi.

Lara Vereš