V petek, 15. 3. 2019, je na naši šoli potekal ŠOLSKI OTROŠKI PARLAMENT.

Otroški parlament je javna tribuna otrok na temo, ki jo izberejo osnovnošolci na državnem otroškem parlamentu. Tema letošnjega parlamenta je ŠOLA IN ŠOLSKI SISTEM, ki je enaka kot prejšnje leto, saj bi radi spremljali spremembe, ki se dogajajo in se bodo dogajale v šolstvu glede na predloge prejšnjega nacionalnega parlamenta.

Parlament, ki so se ga udeležili predstavniki predmetne stopnje, je vodila Hana Wolf, učenka 9. razreda. Tu so učenci predstavili svoje poglede na temo. Usmerjenost debate je bila predvsem na težkih torbah, spremembi učnega načrta (uvedba prakse pred izborom poklica, DKE v 9. razredu), na področju odnosov pa so bili izpostavljeni delavci šole (predvsem tehnični kader), da se izboljša odnos do njih ter da se pomaga šibkejšim učencem. Po končani razpravi so sledile volitve, kjer so največ glasov prejeli Hana Wolf, Amir Midžan, Sara Mulc in Ana Žnidarič ter novinar Žiga Lovko. Izvoljeni predstavniki bodo zagovarjali svoja stališča na regijskem otroškem parlamentu.

Čestitke!

Mentorica Tanja Jenko Bratovič

no images were found

Related Images:

(Skupno 252 obiskov, današnjih obiskov 1)