Na pustni ponedeljek, 4.marca 2019, so učenci, ki obiskujejo folklorni krožek na podružnični osnovni šoli Maksim Gaspari Begunje, nastopili na etnološki prireditvi v organizaciji Hiše izročila. Prireditev se je odvijala v kulturnem domu.
Na prireditvi so obiskovalci lahko uživali v ljudskih pesmih, plesih in zgodbah.
Folklornikom Kulturnega društva Rak Rakek, ljubiteljem ljudskega petja Grlica iz Cerknice, članom skupine Zarja iz Dolenjske in ljudskim pevcem Jezerci iz Dolenjega Jezera, so se na odru pridružili tudi naši učenci. Predstavili so se s spletom »Sp’stimo pusta v hišo«, s katerim so ob izštevankah, zbadljivkah, plesih in petju ljudske otroške pustne pesmi, skušali prikazati ljudski pomen prihoda »šjem« v hišo.
Za mlade folklornike je bil to prvi pravi odrski nastop, na katerem so se odlično odrezali. S harmoniko in sproščenim nastopom so prispevali svoj delež pri odganjanju zime.

zapisala: Anita Štritof Malc

 

Related Images:

(Skupno 258 obiskov, današnjih obiskov 1)