V nedeljo, 10. marca 2019, se je na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani odvijala 8. slovenska glasbena olimpijada. Gre za državno tekmovanje, na katerem se tekmovalci preizkušajo v glasbenem znanju, slušnem zaznavanju, a vista petju, petju v naprej pripravljene skladbe in ustvarjanju in izvedbi avtorske skladbe. Našo šolo sta na tekmovanju zastopala učenca Frančišek Križ iz 8. a razreda matične šole in Ana Kovačič iz 9. razreda podružnične šole »11. maj« Grahovo. Na tekmovanju je Frančišek Križ osvojil ZLATO PRIZNANJE, Ana Kovačič pa SREBRNO PRIZNANJE.

Za tretji del tekmovanja sta morala učenca ustvariti in na koncertu, odprtem za širšo javnost, izvesti lastno avtorsko skladbo. Pri izvedbi skladbe na javnem koncertu je Frančišku pomagala Monika Simičak iz 9. d razreda na klavirju. Na pevskem delu tekmovanja je Ano Kovačič na kitari spremljal Dominik Križ iz 9. c razreda. Vsi navedeni učenci so šolo na tekmovanju odlično zastopali, predvsem pa so v tekmovanje vložili ogromno truda in veliko svojega prostega časa, zato smo kot šola na vse zelo ponosni.

Mentorica: Jasmina Žagar

 

no images were found

no images were found

Related Images:

(Skupno 390 obiskov, današnjih obiskov 1)