Letošnje šolsko leto smo tudi na naši šoli poimenovali “Gasparijevo leto”, saj bomo 26.1.2023 obeležili okroglo obletnico njegovega rojstva.

V ta namen se je naša podružnična šola, ki nosi ime Maksima Gasparija, odzvala na vabilo gospoda Roberta Kužnika in zavoda Notranjska hiša, da se udeležimo snemanja krajšega prispevka o vasi Selšček in samem Maksimu Gaspariju.
Prispevek je uredilo uredništvo televizije Planet TV v sodelovanju s Turistično zvezo Slovenije, za potrebe oddaje Jutro na Planetu.

Učenci petega razreda so se v četrtek, 8.12.2022, udeležili televizijskega snemanja v Selščku. Sodelovali so pri predstavitvi Menišije, Selščka ter Maksima Gasparija.
Podrobneje so dobili vpogled tudi v delo gospoda Marjana Mančka, Roberta Kužnika, Romana Šviglja, klekljaric ter gospe Nataše Mele iz Notranjske hiše.
Okrepčali so se s čisto pravimi krompirjevimi žganci z ocvirki ter kruhom iz krušne peči.

Učiteljici Desi Maksić in Anita Štritof Malc