V četrtek, 30. 3. 2023, smo ob prihajajočem mednarodnem dnevu knjig za otroke, na podružnični šoli v Begunjah za učence 4. in 5. razreda organizirali že tradicionalno Noč branja. Učencem smo pripravili presenečenje in na šolo povabili znanega slovenskega ilustratorja in striparja ter hkrati domačina, Marjana Mančka. Ta se je z veseljem odzval povabilu in učencem predstavil svojo ljubezen do dela, ki ga opravlja. Tako učenci kot učiteljice, smo ga z navdušenjem poslušali in opazovali pri ustvarjanju stripa. S svojo predstavitvijo je učence tako navdušil, da so se kasneje pri samostojni izdelavi stripov več kot odlično odrezali. Po okusni večerji so sledile še druge dejavnosti povezane s stripi, večer pa smo zaokrožili z ogledom mladinskega filma, posnetega po stripovskem junaku. Preden spanjem so učenci brali knjige, ki so jih prinesli od doma.