V času karantene in šolanja na daljavo učenci 9. razredov spoznavajo ogljikovodike – njihova poimenovanja in zapise formul. Da sem učencem delo na daljavo malo popestrila, so preko komunikacije v eAsistentu prejeli navodila za izdelavo modelov ogljikovodikov ter delovni list. Učenci so lahko izdelali modele ogljikovodikov iz plastelina ali slanega testa ter zobotrebcev, seveda če so imeli pripomočke doma. Tako so utrjevali snov, ki jo obravnavamo pri urah kemije (v šoli in na daljavo) ter se ob tem še zabavali. Učenci so bili mnenja, da so se ob tem tudi nekaj naučili, lažje si predstavljajo kako so atomi vodika in ogljika orientirani v prostoru. Takšna dejavnost je popestrila šolanje na daljavo v času karanten posameznih oddelkov. V galeriji si lahko ogledate tudi nekaj njihovih umetnin.

Učiteljica kemije

Eva Gruber