V petek, 7. 2. 2020,  smo na Podružnični šoli Maksim Gaspari Begunje pripravili kratko prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznika z naslovom Prešeren »za pokušino«.

Kulturni dan, ki ga praznujemo 8. februarja, je posvečen smrti našega največjega pesnika Franceta Prešerna.

Učenci vseh razredov so s svojimi razredničarkami in ostalimi učitelji pripravili bogat kulturni program. Prireditev smo začeli s slovensko himno v izvedbi prvošolcev, ki so se kasneje predstavili še z deklamacijo Prešernove Lipica. Drugošolci so se pri urah športa naučili ples Robotek, s petjem pa so jih spremljali učenci četrtega razreda. Videli smo dramsko uprizoritev ljudske povesti O štirih godcih v izvedbi tretjega razreda, petošolci pa so zaplesali in zapeli ljudsko pesem Lepa Anka kolo vodi.  Združeni šolski zbor nam je zapel dve pesmi: Pod oknom in pesem Janeza Kranjca Res lepa, najlepša je hiša slovenska.

Prireditev je dosegla svoj namen, saj se je kulturni utrip dotaknil prav vsakega udeleženca.