V torek 1.10.2019 so pred domom za upokojence otvorili novo steno mozaikov. Naredili so jih učitelji in mojstri mozaikov. Pri izdelavi so sodelovali tudi učenci OŠ Notranjski odred Cerknica in OŠ Jožeta Kranjca Rakek. Tema in namen mozaične stene je, da bi bil svet brez lačnih otrok. Na otvoritev je prišel tudi predsednik države Borut Pahor, ki je pripravil krajši govor. Na otvoritvi so sodelovali tudi učenci. Z različnimi inštrumenti, s flavto, z klarinetom  so nam zaigrali učenci glasbene šole.  Odlično so nam zapeli tudi učenci fantovskega pevskega zbora osnovne šole Notranjski odred Cerknica pod vodstvom mentorice Daše Joželj Kranjc. Po končani otvoritvi so se vsi lahko posladkali in odžejali pred vhodom v DEOS.

Zapisala: Vesna Karničnik

Medijski krožek