V petek, 7. 11. 2019, smo se prvošolci preizkusili v vlogi »malih kuharskih šefov«. Odšli smo v gospodinjsko učilnico, si nadeli predpasnike, nekateri tudi kuharske kape ter pripravili vse potrebno za lupljenje in rezanje sadja.

Po temeljitem umivanju rok, smo olupili jabolka, jih nasekljali na drobne koščke in jih potresli pa masi za biskvit.

Za maso smo najprej zmešali 2 jajci, jogurtov lonček sladkorja, vanilijev sladkor, dobro stepali, dodali  še pol jogurtovega lončka olja in 1 navadni jogurt. Na koncu smo umešali moko s pecilnim praškom.

Želodčki so se že pošteno oglašali, zato smo se odpravili na malico. Po vrnitvi v gospodinjsko učilnico smo na stopnišču zaznali vonj po biskvitu, ki se je medtem že spekel.

Iz ostalega sadja smo skuhali kompot. Po svojem okusu je vsak naredil še obložen kruhek. Ob ličnem pogrinjku smo si zaželeli le še dober tek.

Svoje dobrote smo z veseljem delili tudi z učenci in učitelji na šoli ter si ob uspešnem opravljenem delu zapeli Mi se imamo radi.

Učiteljici 1. razreda