V mesecu novembru je Območno združenje rdečega križa Cerknica izvedlo sklop predavanj in delavnic za učence 8. razredov  matične in podružnične šole Grahovo. Ker je prav, da smo vedno pripravljeni pomagati je prav tudi, da vemo kako.

Učenci so predavanjem o osnovah prve pomoči  prisluhnili v sklopu ur biologije in oddelčnih skupnosti.  Ure so bile poučne saj so učenci lahko sami preizkusili, kako nudimo prvo pomoč poškodovancu in ponovili temeljne postopke oživljanja.

Najprej sta nam predavatelja ga. Anamarija Modic in g. Stojan Stražiščar predstavila teoretične osnove in postopke ter odgovorila na marsikatero vprašanje, ki je zanimalo naše učence. Nato so se učenci preizkusili še v praksi. Preizkusili so se v masaži srca, povijanju ran in oskrbi poškodb, umetnem dihanju, kako pravilno pristopimo k ponesrečencu in še veliko drugega.

Kako smo si nabirali novega znanja pa si lahko pogledate tudi na slikah.

Cerknica, 27. 11. 2018
Zapisala,  Martina Marc
Osnovna šla Notranjski odred Cerknica

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)