Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk smo prvič izvajali novembra leta 2011 in je nastal na pobudo Čebelarske zveze Slovenije, da bi bil slovenski med vsaj enkrat za zajtrk v slovenskih šolah in vrtcih.

Letošnji zajtrk je bil tako že 6. leto zapored. Čeprav se vsebina zajtrka ne spreminja in je od lokalnih pridelovalcev živil, smo veseli, da otroci vsako leto še vedno z navdušenjem sprejemajo in izvajajo ta projekt. V okviru projekta smo letošnje šolsko leto v goste povabili čebelarja g. Matija Mišiča, dedka četrtošolca in prvošolke. Prijazno je na kratko predstavil življenje čebel in poudaril, kako pomembno je, da vzgajamo avtohtono vrsto čebele, kranjsko sivko. Učenci so mu z zanimanjem postavili nekaj vprašanj, nato pa smo ob zvokih harmonike učenca Petra Mišiča zaključili letošnji projekt Tradicionalni slovenski zajtrk.

Zapisala: Nina Mišič