Do konca šolskega leta smo v 2.b spoznali veliko različnih likovnih materialov. Saj jih poznate vsi. To so razni navadni in barvni svinčniki, voščenke, krede, vodene in tempera barve, tuši, črnila, flomastri, oglje…

Vse to smo v likovni škatli odnesli domov. Na urniku pa je ob četrtkih dve uri likovne umetnosti.

»Kaj bomo pa delali, saj ničesar več nimamo v šoli?« so se spraševali učenci.

Seveda bomo delali. Barvali bomo.

S svinčnikom so otroci narisali na list pobarvanko z rožami. Odšli smo na šolsko trato. Kmalu smo ugotovili, da nam narava ponuja vse, kar potrebujemo.

Malo več je bilo potrebnega raziskovanja, ker barve niso zložene v škatli. Pri tem so učenci zelo uživali. Trave, stebla, listi, cvetovi in še kaj nam ponujajo različne barve.

Nastale so prave umetnine.

Za nagrado smo drugo uro likovne umetnosti delali tudi prav posebne skulpture. Ne boste verjeli, ampak bile so iz pravih mavričnih barv.

Milni mehurčki so bili naš drugi likovni material.

Presenečenje ob nastajanju raznih »kipcev« je bilo nagrada za ustvarjalnost drugošolcev.

Mogoče ste dobili idejo za dolge vroče počitniške dneve. Otroška domišljija nima meja. Dovolite jim jo razvijati.

Vsi skupaj vsem želimo vesele počitnice.

Učenci 2.b in razredničarka Vilma Dobrin