Nacionalna športno družbena akcija Veter v laseh letos poteka s sloganom S športom proti zasvojenosti. Na naši šoli smo akcijo otvorili z zanimivim predavanjem kineziologa Gregorja Mišiča »Uspešen šolar se giblje«.

Po predavanju smo se napotili v gasilski dom, kjer so nam gasilci PGD Grahovo predstavili svoje delo, opremo, vozila. Seveda pa gasilci pri svojem delu potrebujejo tudi veliko moči, vzdržljivosti, spretnosti, katere si pridobivajo z redno telesno aktivnostjo.

Ko smo se vrnili v šolo, so se učenci predmetne stopnje razdelili v skupine in se med seboj pomerili v košarki, nogometu, odbojki, hokeju, kvizu in literarni delavnici.

Učenci razredne stopnje pa so se že zjutraj odpravili na pohod, ki je imel dodano vrednost, saj so si ogledali še zanimivo etnografsko zbirko g. Mira Kunstka o ribolovu in drsanju nekoč ter se pomerili v štafetnih igrah.

Vsem, ki so se ta dan družili z nami ter nam posredovali svoja znanja, se najlepše zahvaljujemo.

Mojca Gornik

Foto: Manuela Jesenk

(Skupno 26 obiskov, današnjih obiskov 1)